SKUTKI TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA PRZYCZYNY.
Definicja Komputerowa Tomografia co oznacza. Czym jest komputerowa - to badanie diagnostyczne.

Czy przydatne?

Definicja Komputerowa Tomografia

Definicja z ang. Computed tomography, z niem. Computertomographie.

Co to jest Tomografia komputerowa: Tomografia komputerowa - to badanie diagnostyczne, które wykorzystuje promienie rentgenowskie w celu oglądnięcia tkanek i narządów warstwowo. W trakcie badania doktor na komputerze kontroluje jego przebieg. Dawka promieni przy tym badaniu jest wyższa niż przy zdjęciu rentgenowskim, lecz za tj. to badanie wiele dokładniejsze
Powody Talidomid:
Skutki Talidomid - to lek na uspokojenie, który był użytkowany w latach sześćdziesiątych w celu zapobiegania wymiotom w wczesnej ciąży, niestety powodował wady kończyn płodu tomografia komputerowa.
Powody Torakoskopia:
Skutki badanie to stosuje się w razie chorób układu oddechowego i schorzeń płuc. Bazuje na wprowadzeniu do płuc specjalistycznego urządzenia, dzięki którego można zobaczyć chory region i pobrać próbki do tomografia komputerowa.
Powody Terapia Hormonalna:
Skutki jej zadaniem jest uzupełnienie hormonów żeńskich w razie, gdy jajniki nie produkują wystarczającej ich ilości. Terapię hormonalną stosuje się w momencie menopauzy gdyż łagodzi ona jej symptomy i tomografia komputerowa.
Powody Test Wysiłkowy EKG:
Skutki badanie to wykonuje się na bieżni albo cykloergometrze, pozwala ocenić stopień niedokrwienia serca w trakcie wysiłku, równocześnie bada ciśnienie tętnicze krwi i zaburzenia rytmu serca tomografia komputerowa.

Czym jest Tomografia komputerowa znaczenie w Słownik medyczny T .

  • Dodano:
  • Autor: