SKUTKI WITAMINA KWAS FOLIOWY PRZYCZYNY.
Definicja Witamina B9 - Kwas foliowy co oznacza. Czym jest bardzo istotną witaminą odpowiedzialną.

Czy przydatne?

Definicja Witamina B9 - Kwas foliowy

Definicja z ang. Vitamin B9 - Folic acid, z niem. Vitamin B9 - Folsäure.

Co to jest Witamina B9 - Kwas foliowy: Kwas foliowy jest bardzo istotną witaminą odpowiedzialną za powstawanie nowych komórek - trzeba pamiętać iż każdego dnia zużywamy miliony komórek które koniecznie muszą być zastąpione nowymi.
Oczywiście jest on bardzo potrzebny kobietom planującym zajść w ciąże i już w niej będącym - chroni gdyż przed wrodzonymi a w szczególności rozwojowymi chorobami układu nerwowego u dziecka. Pomaga on przeciwdziałać postępowi raka szyjki macicy i jelita grubego i chroni przed chorobami serca i udarem mózgu, łagodzi symptomy depresji.
Rekomendowana dawka dziennego spożycia dla osoby dorosłej wynosi 400 mikrogramów - kobiety w ciąży powinny przyjmować przynajmniej 600 mikrogramów na dzień.Ryzyko przedawkowania kwasu foliowego praktycznie nie istnieje gdyż jest on witaminą rozpuszczalną w wodzie i jego nadmiar zostanie wydalony z moczem. Należy pamiętać iż tylko połowę spożywanego kwasu foliowego przyswajamy, bardzo błyskawicznie się on rozkłada (wit. C spowalnia ten mechanizm).
Poleca się przyjmowanie suplementów zawierających kwas foliowy.
Spożywczymi źródłami jego występowania są:
- wątróbka kurza
- wątroba wołowa
- soczewica, szparagi, szpinak
- groch, fasola, kiełki pszenicy
- aktualnie jest on dodawany również do większości przetworów mącznych i ryżu.
Na niedobór kwasu foliowego (który zwykle znaczy również niedobór innych witamin z gatunku B) narażone są osoby które:
- są w ciąży albo karmią piersią
- nadużywają alkohol i palą papierosy
- przyjmują doustne środki antykoncepcyjne i inne leki sprzedawane na receptę
- są w starszym wieku (ponad 65 roku życia)
Powody Wirylizm:
Skutki dolegliwość rozwijająca się u kobiet w momencie dojrzałości płciowej. Symptomami wirylizmu jest: - nieregularne miesiączkowanie - otyłość - owłosienie męskiego typu - postęp męskiej budowy ciała WITAMINA B9 - KWAS FOLIOWY.
Powody Wirusowe zapalenie wątroby typu C:
Skutki wątroby typu C - droga zakażenia i ekipa osób wysokiego ryzyka jest taka sama jak w wirusowym zapaleniu wątroby typu B. W powyżej 50% przypadków przechodzi w postać przewlekłą. 96% zakażonych nie WITAMINA B9 - KWAS FOLIOWY.
Powody Wodniak jądra:
Skutki zwiększenie moszny wywołane nagromadzeniem surowiczej substancji w osłonce jądra. Może być wywołany zapaleniem jądra, zapaleniem najądrza, urazem jądra albo nowotworem jądra. Wodniak jądra ma kształt WITAMINA B9 - KWAS FOLIOWY.
Powody Wybielanie zębów:
Skutki jest mechanizm oczyszczania zębów z przebarwień, które stają się problemem estetycznym. Przebarwienie w sytuacjach zębów z martwą miazgą wynika z pojawiającej się zgorzeli miazgi, lekami WITAMINA B9 - KWAS FOLIOWY.

Czym jest Witamina B9 - Kwas foliowy znaczenie w Słownik medyczny W .

  • Dodano:
  • Autor: