SKUTKI WITAMINY GRUPY PRZYCZYNY.
Definicja Witaminy z grupy B co oznacza. Czym jest B są bardzo istotne dla prawidłowego.

Czy przydatne?

Definicja Witaminy z grupy B

Definicja z ang. B vitamins, z niem. Vitamin B.

Co to jest Witaminy z grupy B: Witaminy z gatunku B są bardzo istotne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Są one ze sobą związane – regularnie niedobór jednej znaczy niedobór innej. Wszystkie witaminy z tej ekipy są rozpuszczalne w wodzie – znaczy to ze są łatwo wydalane z organizmu w przypadku nadmiernej ich ilości – dlatego tez nie są toksyczne, wyjątkiem jest niacyna i pirydoksyna których wielkie ilości (powyżej 100-200 razy większe niż rekomendowane) mogą spowodować zaczerwienienie twarzy, mrowienie i uszkodzenie nerwów.
Do ekipy witamin B zaliczamy:
Tiaminę (B1) – jest konieczna do prawidłowego funkcjonowania komórek, w szczególności komórek nerwowych gdyż czuwa nad ich wzrostem. Ma wpływ na pamięć i służy uwolnieniu energii z pokarmów które spożywamy.
Ryboflawina (B2) – jej zadaniem jest uwalnianie energii z produktów spożywczych, przyczynia się do wzrostu czerwonych ciałek krwi, jej udział zaznacza się również w procesie produkcji hormonów.
Niacyna (B3) – w przypadku jej braku zostanie upośledzone powyżej 50 mechanizmów zachodzących w organizmie (przetwarzanie energii, zachowanie prawidłowej ilości cholesterolu, usunięcie toksyn z organizmu i tym podobne).
Kwas pantotenowy (B5) - uczestniczy w produkcji wit.D, nie wszystkich hormonów, przy rozkładzie białek, tłuszczów i węglowodanów
Pirydoksyna (B6) – ma wpływ na tworzenie powyżej 60 enzymów, jej główną funkcją jest transportowanie aminokwasów by mogły się one połączyć w różne białka. Przypisuje się jej działanie hamujące dolegliwości serca.
Biotyna (B7) – występuje również pod nazwą witaminy H, udziela się w procesie przemiany pożywienia na energię.
Kwas foliowy (B9) – ogromnie istotna wit. w szczególności dla kobiet planujących zajść w ciąże – chroni płód przed wystąpieniem u niego wad wrodzonych , oprócz tego minimalizuje ryzyko wystąpienia zawału serca i udaru mózgu, udziela się przy produkcji związków chemicznych kontrolujących apetyt, sen i nastrój. Do jego zadań należy również podział i czuwanie nad wzrostem komórek.
Kobalamina (B12) - chroni serce i czerwone krwinki przed chorobami, uczestniczy w procesie przemiany substancji spożywczych w energię.
Rekomendowane dawki spożycia (dla osoby dorosłej):
Tiamina 1,2 – 1,4 mg
Ryboflawina 1,3 – 1,4 mg
Niacyna 1,3 – 1,4 mg
Pirydoksyna 1,3 – 1,9 mg
Kwas foliowy 400 mcg
Kobalamina 2,4 – 2,6 mcg
Kwas pantotenowy 5 – 7 mg
Biotyna 25 -30 mcg
Przewarzająca część witamin z gatunku B występuje wspólnie w danym produkcie spożywczym.
W najwyższym stopniu wartościowe są pod tym względem produkty takie jak: mięso, kurczak, ryby, mleko, fasola, groszek, produkty mleczne, warzywa w szczególności te o ciemnozielonych liściach.
Na niedobory tych witamin narażone są osoby starsze u których słabo się one wchłaniają, alkoholicy, osoby będące na rygorystycznej diecie, wegetarianie i weganie
Powody Witamina C:
Skutki jet do produkcji kolagenu, który naprawia różne uszkodzenia ciała ( złamania, skręcenie, zranienia, inne urazy), jest głównym utleniaczem, bierze udział w produkcji hormonów, leczy niepłodność u witaminy z grupy b co znaczy.
Powody Wskaźnik Protrombinowy (Wskaźnik Qucika):
Skutki protrombinowy (parametr Quicka) - wartość poprawna to 70-130%, parametr ten służy do oceny ustalonych czynników krzepnięcia i pozwala ocenić po jakim czasie krew krzepnie. Stosuje się go określenia witaminy z grupy b krzyżówka.
Powody Witamina b9 - Kwas Foliowy:
Skutki bardzo istotną witaminą odpowiedzialną za powstawanie nowych komórek - trzeba pamiętać iż każdego dnia zużywamy miliony komórek które koniecznie muszą być zastąpione nowymi. Oczywiście jest on bardzo witaminy z grupy b co to jest.
Powody Witamina b3 - Niacyna:
Skutki organizmie bierze udział w powyżej 50 procesach, raczej dotyczą one przetwarzania pożywienia na energię. Jej rola bazuje na zespalaniu enzymów, kontroli stężenia glukozy we krwi i jest witaminy z grupy b słownik.

Czym jest Witaminy z grupy B znaczenie w Słownik medyczny W .

  • Dodano:
  • Autor: