SKUTKI WODNIAK JĄDRA PRZYCZYNY.
Definicja Jądra Wodniak co oznacza. Czym jest zwiększenie moszny wywołane nagromadzeniem surowiczej.

Czy przydatne?

Definicja Jądra Wodniak

Definicja z ang. Knead kidney, z niem. Wasserbruch.

Co to jest Wodniak jądra: Wodniak jądra - to zwiększenie moszny wywołane nagromadzeniem surowiczej substancji w osłonce jądra. Może być wywołany zapaleniem jądra, zapaleniem najądrza, urazem jądra albo nowotworem jądra. Wodniak jądra ma kształt balonowy, gładki, przepuszcza światło latarki. Do diagnozy potrzebne jest badanie ultrasonograficzne. Wodniaka usuwa się operacyjnie
Powody Witamina b12 - Kobalamina:
Skutki Kobalamina) - nazywana jest kobalaminą gdyż zawiera śladowe ilości kobaltu. Kobalamina wytwarza czerwone komórki krwi, wytwarza ochronną warstwę tłuszczową, zapobiega chorobom serca, pomaga w wodniak jądra.
Powody Wyrostek Robaczkowy:
Skutki to fragment jelita grubego, ma kształt ślepego uwypuklenia, funkcja wyrostka nie jest do końca znana. Na skutek stanu zapalnego zostaje usunięty, jego brak nie skutkuje żadnego uszczerbku na wodniak jądra.
Powody Włóknienie:
Skutki Włóknienie - to mechanizm, gdzie poprawna tkanka wątroby zostaje zastąpiona tkanką łączną. Mechanizm taki prowadzi do zaburzeń pracy wątroby wodniak jądra.
Powody Witamina b1 - Tiamina:
Skutki komórkom nerwowym, znajdującym się w mózgu i nerwach wchłonąć potrzebne ilości glukozy. Skutkuje także, iż komórki mięśnia sercowego są elastyczne i płynnie pracują. Niedobór tej witaminy objawia się wodniak jądra.

Czym jest Wodniak jądra znaczenie w Słownik medyczny W .

  • Dodano:
  • Autor: