SKUTKI HIPOCHONDRIA PRZYCZYNY.
Jak leczyć Hipochondria. Leczenie nerwowych. Jej dominującą właściwością jest przekonanie o.

Czy przydatne?

Co to jest Hipochondria

Definicja z ang. Hypochondria, z niem. Hypochondrie.

Definicja Hipochondria: Hipochondria to forma zaburzeń nerwowych. Jej dominującą właściwością jest przekonanie o istnieniu jednej, postępującej dolegliwości somatycznej. Hipochondria dosłownie znaczy: miejsce pod pseudożebrami chrzęstnymi. W starożytności uważano, iż nadmierne zainteresowanie własnym zdrowiem objawia się problemami z trawieniem. Współcześnie jednak hipochondria postrzegana jest jako zaburzenie psychiczne, które można identyfikować również jako nerwicę natręctw.
Symptomy hipochondrii mają podłoże somatyczne jaki i psychologiczne. Hipochondryk wmawia sobie chorobę, której tak faktycznie nie ma. Wymyśla sobie różne symptomy charakterystycznych chorób. Hipochondria związana jest również z niskim poczuciem własnej wartości. Regularnie doprowadza to do depresji, poczucia krzywdy, braku zainteresowania pośród otoczenia, braku zrozumienia. Otoczenie z czasem przyzwyczaja się i podchodzi do hipochondrycznych objawów z dystansem. Hipochondrykowi mogą towarzyszyć napady lęku, paniki czy tez strachu.
Nie ma jednej podstawowej powody tej dolegliwości. Domniemywa się, iż być może jest ona skutkiem urazu z dzieciństwa, braku miłości. Przeważnie jednak postrzegana jest jako dolegliwość psychiczna. Hipochondryk odwraca zainteresowanie od świata zewnętrznego, lecz przerzuca je na siebie winiąc siebie i narzucając na siebie karę wmówionego bólu, lęku.
Przebieg dolegliwości ma wymiar psychologiczny. Hipochondryk pogłębia się w swoich rzekomych chorobach, utwierdza w myśl, iż jest cały czas chory, iż nie ma wokół siebie żadnego wsparcia, a tak faktycznie jest zdrową osobą. To jest poważna dolegliwość mająca podłoże psychologiczne. Osoby takie popadają w głębokie depresje, z których poprzez sporo lat nie mogą się wyleczyć.
Hipochondrii można zapobiec. Należy tylko wyznaczyć sobie w życiu ambitne cele, plany które będziemy realizować i co główne otaczający świat postrzegać jako dobro. Jeżeli hipochondria sprawi, iż nie będziemy mogli prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Leki antydepresyjne, różnego typy terapie sprawią, iż hipochondryk będzie powracał do normalnego życia. Popularna staje się leczenie behawioralno- poznawcza, coraz więcej hipochondryków korzysta z tego rozwiązania, które musi być dostosowane do indywidualnych predyspozycji. Hipochondria wymaga specjalnego podejścia psychiatrycznego
Przyczyny Hematuria:
Objawy chorobą charakteryzującą się występowaniem krwi w moczu, co może ujawniać się wyłącznie w trakcie badań (mówimy wtedy o mikrohematurii), a nawet być widoczne gołym okiem (mówimy wtedy o hipochondria co to jest.
Przyczyny Hyperopia:
Objawy dolegliwość dotykająca zmysł widzenia. Bardziej popularną nazwą tego schorzenia jest dalekowzroczność czy nadwzroczność. Jest w miarę częsta dolegliwość oczu, z którą zmagają się miliony ludzi. Ta hipochondria definicja.
Przyczyny Hemoroidy:
Objawy żylaki odbytu są żylakowatymi rozszerzeniami żył odbytu. Powodem ich powstawania są przewlekłe zaparcia, które zmuszają chorego do regularnie do bardzo silnego parcia. Innym przyczyną powstawania hipochondria co znaczy.
Przyczyny Hipogonadyzm Męski:
Objawy jest przypadłością, która coraz częściej dopada mężczyzn. Ta dolegliwość bazuje na niewydolności hormonalnej jąder. To jest bardzo wstydliwa dolegliwość, która jest bardzo regularnie lekceważona hipochondria słownik.

Jak leczymy Hipochondria znaczenie w słowniku medycyny Jak leczy się H .

  • Dodano:
  • Autor: