SKUTKI HIPOCHONDRIA PRZYCZYNY.
Jak leczyć Hipochondria. Leczenie nerwowych. Jej dominującą właściwością jest przekonanie o.

Czy przydatne?

Co to jest Hipochondria

Definicja z ang. Hypochondria, z niem. Hypochondrie.

Definicja Hipochondria: Hipochondria to forma zaburzeń nerwowych. Jej dominującą właściwością jest przekonanie o istnieniu jednej, postępującej dolegliwości somatycznej. Hipochondria dosłownie znaczy: miejsce pod pseudożebrami chrzęstnymi. W starożytności uważano, iż nadmierne zainteresowanie własnym zdrowiem objawia się problemami z trawieniem. Współcześnie jednak hipochondria postrzegana jest jako zaburzenie psychiczne, które można identyfikować również jako nerwicę natręctw.
Symptomy hipochondrii mają podłoże somatyczne jaki i psychologiczne. Hipochondryk wmawia sobie chorobę, której tak faktycznie nie ma. Wymyśla sobie różne symptomy charakterystycznych chorób. Hipochondria związana jest również z niskim poczuciem własnej wartości. Regularnie doprowadza to do depresji, poczucia krzywdy, braku zainteresowania pośród otoczenia, braku zrozumienia. Otoczenie z czasem przyzwyczaja się i podchodzi do hipochondrycznych objawów z dystansem. Hipochondrykowi mogą towarzyszyć napady lęku, paniki czy tez strachu.
Nie ma jednej podstawowej powody tej dolegliwości. Domniemywa się, iż być może jest ona skutkiem urazu z dzieciństwa, braku miłości. Przeważnie jednak postrzegana jest jako dolegliwość psychiczna. Hipochondryk odwraca zainteresowanie od świata zewnętrznego, lecz przerzuca je na siebie winiąc siebie i narzucając na siebie karę wmówionego bólu, lęku.
Przebieg dolegliwości ma wymiar psychologiczny. Hipochondryk pogłębia się w swoich rzekomych chorobach, utwierdza w myśl, iż jest cały czas chory, iż nie ma wokół siebie żadnego wsparcia, a tak faktycznie jest zdrową osobą. To jest poważna dolegliwość mająca podłoże psychologiczne. Osoby takie popadają w głębokie depresje, z których poprzez sporo lat nie mogą się wyleczyć.
Hipochondrii można zapobiec. Należy tylko wyznaczyć sobie w życiu ambitne cele, plany które będziemy realizować i co główne otaczający świat postrzegać jako dobro. Jeżeli hipochondria sprawi, iż nie będziemy mogli prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Leki antydepresyjne, różnego typy terapie sprawią, iż hipochondryk będzie powracał do normalnego życia. Popularna staje się leczenie behawioralno- poznawcza, coraz więcej hipochondryków korzysta z tego rozwiązania, które musi być dostosowane do indywidualnych predyspozycji. Hipochondria wymaga specjalnego podejścia psychiatrycznego
Przyczyny Hemoroidy:
Objawy żylaki odbytu są żylakowatymi rozszerzeniami żył odbytu. Powodem ich powstawania są przewlekłe zaparcia, które zmuszają chorego do regularnie do bardzo silnego parcia. Innym przyczyną powstawania hipochondria.
Przyczyny Hipereozynofilia:
Objawy jest odczynem układu białych krwinek we krwi wskazującym powyżej normę przyrost eozynofilów. Eozynofile odmiennie nazywane granulocytami kwasochłonnymi należą do układu odpornościowego organizmu hipochondria.
Przyczyny Hyperopia:
Objawy dolegliwość dotykająca zmysł widzenia. Bardziej popularną nazwą tego schorzenia jest dalekowzroczność czy nadwzroczność. Jest w miarę częsta dolegliwość oczu, z którą zmagają się miliony ludzi. Ta hipochondria.
Przyczyny Halluksy:
Objawy również haluksami, są określeniem schorzenia, dotykającego częściej kobiet niż mężczyzn. Łacińska nazwa tej dolegliwości może być przetłumaczona dosłownie jako „koślawe paluchy” i jest w istocie hipochondria.

Jak leczymy Hipochondria znaczenie w słowniku medycyny Jak leczy się H .

  • Dodano:
  • Autor: