SKUTKI NIETRZYMANIE MOCZU PRZYCZYNY.
Jak leczyć Moczu Nietrzymanie. Leczenie inkontynencją. To jest dolegliwość przewlekła, która.

Czy przydatne?

Co to jest Moczu Nietrzymanie

Definicja z ang. Urinary Incontinence, z niem. Harninkontinenz.

Definicja Nietrzymanie Moczu: Nietrzymanie moczu nazywa się również inkontynencją. To jest dolegliwość przewlekła, która przeważnie dotyka kobiet, a bardzo rzadko pojawia się u mężczyzn. Nietrzymaniem moczu nazywa się niekontrolowane wydalanie moczu poprzez cewkę w sporych ilościach.
Inkontynencję można podzielić na stresową i parcia. Ta pierwsza objawia się niekontrolowanym wydaniem moczu w trakcie śmiechu, czynności wysiłkowej, kichania, czy kaszlu. W tym wypadku to jest wywołane osłabieniem mięśni miednicy i szybkim wzrostem ciśnienia w brzuchu. Natomiast inkontynencja parcia regularnie powiązana jest z nadwrażliwością pęcherza moczowego i objawia się uczuciem parcia nawet, gdy w pęcherzu znajdują się znikome ilości moczu. Dodatkowo odznacza się Inkontynencję mieszaną, która łączy symptomy opisane ponad, odruchowe nietrzymanie moczu, pozacewkowe nietrzymanie moczu i Nietrzymanie moczu z przepełnienia.
Dolegliwość ta przeważnie dotyka kobiet po 45 roku życia albo w momencie menopauzy. Dodatkowo, bardziej podatne na tą chorobę są osoby cierpiące na alkoholizm, osoby, które miały operacje układu moczowo-płciowego, cukrzycy, osoby przyjmujące leki moczopędne, osoby z zakażeniem układu moczowego, z przerostem prostaty, stwardnieniem rozsianym.
Symptomy dolegliwości są różne. Niektórzy nie mają jakichkolwiek choroby, a inni odczuwają mocny ból. Po rozpoczęciu leczenia ból ten ustępuje tylko u nie wszystkich, u pozostałych utrzymuje się poprzez całą chorobę. Zanim jednak się zacznie leczenie konieczna jest wizyta z lekarzem i przeprowadzenie badań.
Nietrzymanie moczu można leczyć na różne metody- farmakologicznie lub chirurgicznie. Eksperci polecają również profilaktykę, np. unikanie alkoholu i kofeiny, unikanie nadwagi, chorób układu moczowego, zachowanie higieny
Przyczyny Nerwica Serca:
Objawy chorobą psychosomatyczną, czyli taką, której występowanie i przebieg uwarunkowany jest czynnikami natury psychicznej. Dolegliwość ta powstaje w rezultacie zaburzenia funkcjonowania autonomicznego nietrzymanie moczu.
Przyczyny Nerwica Pourazowa:
Objawy to w zasadzie szereg różnego rodzaju objawów natury emocjonalnej, fizjologicznej i behawioralnej. W tego typu schorzeniach nie możemy uogólniać, każdy sytuacja jest inny, indywidualny. Wszystko nietrzymanie moczu.
Przyczyny Nerwica Dystymiczna:
Objawy sobie kwestie jak wielu z nas cierpi na nerwicę dystymiczną. Dotyczy ona coraz to większej ekipy ludzi w dzisiejszych czasach. Dlatego nie powinniśmy wyśmiewać ludzi, których dopadła takowa nietrzymanie moczu.
Przyczyny Nerwica Depresyjna:
Objawy czasach coraz częściej rozpoznawana u ludzi jest nerwica depresyjna. Odbywa się tak głownie dlatego, iż ludzie coraz częściej nie wytrzymują ciągłej presji, która na wszystkich otacza. Ta bardzo nietrzymanie moczu.

Jak leczymy Nietrzymanie Moczu znaczenie w słowniku medycyny Jak leczy się N .

  • Dodano:
  • Autor: