SKUTKI APARATY ORTOPEDYCZNE PRZYCZYNY.
Pojęcie Ortopedyczne Aparaty co to znaczy. Czym jest rehabilitacji. Odmianą a.o. jest szyna Koszii.

Czy przydatne?

Co to jest Ortopedyczne Aparaty

Definicja z ang. Orthopedic apparatus, z niem. Zahnspange.

Co znaczy Aparaty ortopedyczne: urządzenia spełniające określone zadania w ortopedii i rehabilitacji. Odmianą a.o. jest szyna Koszii, poduszka Frejki, pajacyk Grucy i in. tego typu urządzenia do zachowawczego leczenia niedorozwoju stawu biodrowego (dysplazji). Aparaty korekcyjne dzięki odpowiedniej bu­dowie wywierają wpływ na poprawę nieprawidłowego ustawienia kończyny, a poprzez długookresowe działanie kształtują adekwatnie przyrost kości. Do tego typu aparató zalicza się na przykład aaparaty odwodzące ? rozwórkę typu Koszii (ryć.), szyny korekcyjne, użytkowane w wadach wrodzonych i nieprawidłowościach w budowie stóp. Aparaty stabilizujące ? jeden z rodzajów aparatów ortopedycznych. ? służą do stabilizacji kończyn, kręgosłupa, klatki piersiowej i in. stawów. Ich wartość użytkowa jest zależna od ciężaru, dokładnego wykonania i trwałości w działaniu. W miejscu przylegania a. do skóry i w miejscach ucisku ciała na jego przedmioty stabilizujące mogą wystąpić zaczerwienienia skóry albo otarcia, które przy długim działaniu doprowadzają do odleżyn i modzeli
Przyczyny Alkoholizm:
Powody przewlekłe, postępujące schorzenie psychobiologiczne wynikające z fizycznego i psychicznego uzależnienia od alkoholu aparaty ortopedyczne.
Przyczyny Aminokwasy:
Powody organicznych zawierające azot, a niekiedy siarkę, z których zbudowane są białka. W skład białek wszystkich organizmów żywych wchodzi ok. 21 różnych aminokwasów, z których nie wszystkie muszą być aparaty ortopedyczne.
Przyczyny Alkaptonuria:
Powody uwarunkowany defekt oksydazy homogentyzynowej. Rozpoznanie: u niemowlęcia ? ciemne zabarwienie moczu; w II dekadzie życia ? ochronoza (ciemna pigmentacja chrząstek, ścięgien, więzadeł, twardówek oczu aparaty ortopedyczne.
Przyczyny Aloes:
Powody roślina o charakterze drzewiastego sukulenta, należąca do rodziny liliowatych (Liliceae), występująca na ubogich w wodę, piaszczystych i kamienistych terenach wschodniej i południowej Afryki i na aparaty ortopedyczne.

Czym jest Aparaty ortopedyczne znaczenie w słowniku Definicje A .

  • Dodano:
  • Autor: