SKUTKI ARTERIOSKLEROZA PRZYCZYNY.
Pojęcie Arterioskleroza co to znaczy. Czym jest wytwórczych w błonie wewnętr­nej i środkowej tętnic.

Czy przydatne?

Co to jest Arterioskleroza

Definicja z ang. Arteriosclerosis, z niem. Arteriosklerose.

Co znaczy Arterioskleroza: polegająca na pojawianiu się zmian zwyrodnieniowo-wytwórczych w błonie wewnętr­nej i środkowej tętnic. Rozpoczyna się od wysypkowatego gromadzenia lipidów, zmian zwyrodnieniowych w naczyniach ulegających w dalszym ciągu wapnieniu. Prowadzi to do stwa­dnienia ścian tętnic i zwężenia ich światła. Mogą także tworzyć się drobne zakrzepy
Przyczyny Altruizm:
Powody zorientowane na bezinteresowne czynienie dobra innym lu­dziom, postawa wrażliwości na potrzeby innych, gotowość do ich zaspokajania. Waż­nym faktorem kształtowania a. u dzieci i młodzieży jest arterioskleroza.
Przyczyny Amencja:
Powody głębokiego za­burzenia świadomości z omamami, urojeniami, porozrywaniem wątku myślowego ze znacznym pobudzeniem ruchowym. Amencja występuje w przebiegu ciężkich infekcji, w za­truciach, zaburzeniach arterioskleroza.
Przyczyny Allotransplantacja:
Powody przeszczepianie narządów między osobnikami należącymi do tego samego gatunku arterioskleroza.
Przyczyny Akupunktura:
Powody czen); sposób leczenia polegająca na nakłuwaniu szczególnymi igłami ustalonych punktów ciała człowieka. Pierwsze opisy tej sposoby leczenia znajdują się w starych księgach chińskich, pochodzących arterioskleroza.

Czym jest Arterioskleroza znaczenie w słowniku Definicje A .

  • Dodano:
  • Autor: