SKUTKI DALTONIZM PRZYCZYNY.
Pojęcie Daltonizm co to znaczy. Czym jest występująca w następstwie urazów albo jako dolegliwość o.

Czy przydatne?

Co to jest Daltonizm

Definicja z ang. Daltonism, z niem. Farbenblindheit.

Co znaczy Daltonizm: wada wzroku polegająca na braku umiejętności widzenia barw, występująca w następstwie urazów albo jako dolegliwość o podłożu genetycznym, związana z allelami recesywnymi dziedziczonymi w sposób sprzężony z płcią (z chromosomem X); znanych jest kilka odmian d., od całkowitej niezdolności do rozróżniania barw do różnego stopnia zaburzeń rozpoznawania ustalonych kolorów, raczej czerwonego i zielonego
Przyczyny Dym Papierosowy:
Powody definicją szerszym, niż dym papierosowy, bo obejmuje także dym z cygar, cygaretek, fajki. Jednak terminy te regularnie stosuje się zamiennie. Dym tytoniowy i papierosowy, podobnie jak dym pochodzący daltonizm.
Przyczyny Dializa Zewnatrzustrojowa:
Powody realizowany w celu wyrównania składu płynów ustrojowych, tzn. uwolnienia organizmu od związków trujących i uzupełnienia brakujących. Stosuje się do tego zabiegu tak zwany sztuczną nerkę, działającą daltonizm.
Przyczyny Drenaź Oskrzeli:
Powody na celu usuwanie wydzieliny zalegającej oskrzela. Bazuje na wykonaniu następujących czynności: wykorzystaniu inhalacji wziewnej, mającej na celu rozrzedzenie (upłynnienie) wydzieliny znajdującej się daltonizm.
Przyczyny Dystonia Neurowegetatywna:
Powody ustalenia zespołu objawów czynnościowych występujących w nerwicach. To są przeważnie bóle i zawroty głowy, duszność, kołatanie serca, bóle brzucha, drżenie rąk, zaburzenie temp. ciała, rozdrażnienie daltonizm.

Czym jest Daltonizm znaczenie w słowniku Definicje D .

  • Dodano:
  • Autor: