SKUTKI PLAMTY PRZYCZYNY.
Pojęcie Plamisty Dur co to znaczy. Czym jest przenoszona poprzez wszy; klasyczna postać zwana jest.

Czy przydatne?

Co to jest Plamisty Dur

Definicja z ang. Typhus, z niem. Typhus.

Co znaczy Dur plamisty: (dur osutkowy) tyfus plamisty, ostra dolegliwość zakaźna przenoszona poprzez wszy; klasyczna postać zwana jest tyfusem głodowym, okopowym; występuje niekiedy epidemicznie, spowodowany jest poprzez riketsje (Rickettsia provazeki; d. p. endemiczny ? Rickettsia typhi); charakteryzuje się wysoką gorączką, bólami kończyn i głowy, ogólnym osłabieniem, dreszczami, zajęciem układu oddechowego, serca i krążenia; może dojść do uszkodzenia mózgu; chorobie towarzyszy charakterystyczna plamista wysypka
Przyczyny Dzika Róża:
Powody kolczasty krzew albo pnącze z rodz. różowatych (Rosaceae) na półkuli północnej. Ma liście złożone, a owoce - szupinkowe, zawierające wiele witaminy C. W Polsce istnieje 20 gatunków róży, w dur plamisty.
Przyczyny Dziąsła:
Powody błona śluzowa j. ustnej pokrywająca wyrostki zębodołowe szczęki i żuchwy i szyjki zębów dur plamisty.
Przyczyny Drobnoustroje:
Powody mikroorganizmy - (odmiennie zarazki, mikroby - nazwa wychodząca z użycia - z gr. mikros - mały, bios - życie). Organizmy jednokomórkowe (mikroskopijnej wielkości, mierzonej w mikrometrach), do dur plamisty.
Przyczyny Delirium:
Powody zaburzenia świadomości objawiające się niepokojem ruchowym, lękiem, omamami i iluzjami. Orientacja co do własnej osoby jest normalnie zachowana, z kolei zaburzony jest odbiór otoczenia dur plamisty.

Czym jest Dur plamisty znaczenie w słowniku Definicje D .

  • Dodano:
  • Autor: